מיטל שמשי - קוסמטיקה ויופי 072-393-4531 .  רח’ בן יהודה 180, ת"א (מספרת אמיר אליהו)

איפור קבוע לדתיות

איפור קבוע  לדתיות מותר על פי ההלכה ?

איפור קבוע או בשמו המקצועי  דרמו- פיגמנטציה. איך זה נעשה והאם לנשים דתיות הדבר מותר על פי ההלכה? 

איפור קבוע לדתיות אז כך איפור קבוע  נעשה ע"י מחט שמחדירה צבע מינראלי השונה בתרכובתו  מצבע של קעקוע המוכר לנו. האיפור מתבסס על החדרת פיגמנטים ידידותיים וטבעיים בעלי צבעים שונים ( המותאמים לצבע העור ולצבע השיער ) מתחת לפני העור, מתוך מטרה  שיישארו שם למשך זמן ארוך. שכבת העור העליונה (הנקראת האפידרמיס) עשויה ע"פ ספרי הרפואה והמדע, מחמש שכבות של תאים אשר מונחות זו על גבי זו. ארבע השכבות העליונות דוחפות זו את זו, ומתחדשות  כל פרק זמן הנע בין 20 ל-25 יום. לכן אם הייתי מבצעת איפור קבוע על ארבע השכבות העליונות של האפידרמיס הוא היה מתחדש עם העור יחד  גם כן באותו פרק זמן, לכן  מחדירים את הצבע מתחת לאותן שכבות בפעולה חודרנית, באמצעות מחט חשמלית, שמטבעה הפעולה הינה כירורגית.
עקב כך הוא נחשב ל" זמני " וזאת למרות שהוא מכונה איפור קבוע. בגלל שהאיפור הוא זמני, ניתן אישור רבני
לדתיות לבצע איפור קבוע ישנם רבנים החולקים על כך אך הפסיקה הרווחת בקרב הרבנים היא להתיר את הדבר וזאת עקב הדהייה של תרכובת הדיו השונה מזו של הקעקוע המוכר לנו .
אין בליבי ספק כי המודעות ליופי, הטיפוח האישי  והאסתטיקה קיימת גם בקרב המגזר הדתי. הבעיה  המרכזית  היא המינון. כיצד להתאפר באופן שידגיש את פניה ויחד עם כך ישמור על מראה נעים וצנוע.?

לשם כל חשוב לשמור על מספר כללים :

  • פיגמנט – חשיבות איכות הפיגמנט הינה מכרעת ולה החשיבות הגדולה ביותר אשר תשפיע על איכות האיפור הקבוע.

  • מקצועיות – לא ללכת לכל אחת שמעידה על עצמה שהיא " מומחית בתחום " . חשוב תיק העבודות , הניסיון.

  • מכשיר לאיפור קבוע – גם כאן ישנו מספר לא מבוטל של סוגי מכשירים חשוב לעבוד עם מכשיר נכון וטוב וזאת עקב ההשפעה המכרעת שיש למכשיר על המחט ואופן החדירה שלה לעור.

  • עמידותו של האיפור הקבוע תלויה באיכות ובטיב החומרים וכן בהתמדה של המטופל לשמור על הוראות הקוסמטיקאית לצורך שמירה תקינה של האיפור ההקפדה על כך תקנה אורך חיים מרבי של שנה  עד שלוש שנים לאיפור הקבוע..

 

חשוב לציין כי האיפור קבוע אינו נעלם במכה אלא בהדרגה בין שנה לשלוש שנים ומתבטא בדהיית הצבע באופן שווה עד להיעלמותו המוחלטת, כמו כן תמיד ניתן לחדש את האיפור קבוע בכל עת שרק רוצים.
ובכך בעצם האישה הדתייה יכולה להיות יפה לבעלה תמיד עם איפור גבות, איילינר ושפתיים גם בשבת וכיום המון נשים דתיות עושות איפור קבוע מכיוון שיש היתר של וועד הרבנים..
.

אין תחליף לניסיון ואני צברתי שנים של ניסיון כדי להעניק לך את התוצאה המושלמת
.
אני מיטל שמשי קוסמטיקאית בכירה ומומחית לאיפור קבוע ומדריכה בכירה.
מזמינה אותך לייעוץ על קפה ומאפה.
לקביעת תור ולהזמנות : 052-3944971

  • מיטל שימשי קוסמטיקאית בכירה